Reisist ja rahast ehk soovitus Egiptusesse tulijale

Tere!

Sõidan 24.oktoobril Egiptusesse Niiluse kruiisile, olen suht elevil ja loen praegu huviga igasuguseid raamatuid Egiptusest. Kas on midagi, mida võhik eurooplane peaks kindlasti teadma, arvestama? Lugesin TEA kirjastuse raamatust (2005.a.), et kaasa võib vahetada ainult 1000 egiptuse naela, samas koha peal raha vahetamine on keeruline ja aega nõudev. Loodetavasti on need vananenud andmed ja küllap saame oma reisikorraldajalt ka üle küsida. Kuid tore oleks kuulda just Eesti tüdruku esimesi muljeid ja üllatusi Egiptusest.

Tere!

Egiptusesse mineku kohta ja mida silmas pidada seal võiks muidugi kirjutada raamatu 🙂 Aga siis ei jääks endale midagi enam avastada. Niiluse kruiisil olen ka ise käinud ja mulle väga väga meeldis. Eriti sobilik neile, kes tahavad saada aimu kultuurist ja samas niisama puhata. Niilusel sõites näeb väga ilusat osa Egiptusest. Ma küll ei tea, milline on teie täpne reisimarsuut – kui mina kunagi reisibüroos töötasin, siis kõigepealt mindi lennukiga Hurghadasse, paar päeva seal ja siis kruiisile. Sellisel juhul ei peaks te küll raha vahetamise pärast muretsema. Kui ma kunagi turistina Hurghadas käisin, siis raha vahetamisega küll mingit probleemi ei olnud. Igas suuremas hotellis on olemas vahetuspunkt. Kuid nendes pole väga kasulikud kursid. Aga on olemas ka väikesed pangakontorid, kui mööda peatänavat liikuda, pangas tasukski vahetada. Kui lähete, siis saate väikesed tänavakaardid ja sealt leiab kiiresti üles, või ka lihtsalt küsides. Ja kindlasti teie giid teab kõike peensusteni, aga nad võivad ka soovitada mingeid oma partnereid, kes jälle viletsama kursiga vahetavad. Ühesõnaga, pangast kohapeal on kõige kasulikum vahetada. Mingit raha sissetoomise piirangut kui sellist tegelikult ei ole, keegi teid ei kontrolli, kui see ka kusagil seadustes võib märgitud olla. Aga Eestist pole mõtet kaasa vahetada, kuigi Tavidis nad ka müüvad. Väga halb kurss neil – just arvutasin ise eurode pealt, siin kohe naelaks vahetades kaotaks 1000 euro pealt u 1000 eek. Kasulikum on võtta dollareid ja siis seal pangas vahetada (dollarid on seal hinnatumad kui eurod, kui kusagil vahetamata kasutada, kuigi pangas vahetades kas eurot või dollarit, siis pole eriti vahet). Ja dollari eest saate ka kauplustes enamasti tasuda. Hea on vahetada ka väiksemaid kupüüre ja siis jootrahaks anda, see on seal rohkem hinnas kui nael. Ja nt kui saate jama toa, kui te lähete ikka kõigepealt Hurghadasse, siis nt 10 USD saate toapoisiga rääkides ehk palju parema. Meil omal ajal õnnestus saada merevaatega ja rõduga tuba nii. Aga kui lähete ainult laevale, siis laeva peal on ka kindlasti valuutavahetuspunkt.

Kuidas veel islamiriigis hakkama saada, võid lugeda ka http://www.islam.pri.ee/reis/reis.html

Ja hea oleks lugeda ka ajaloo kohta eelnevalt, siis on seal lihtsam orienteeruda. Eriti siis nende kohtade kohta, kust teie kruiis läbi läheb.

Kui mingi teema veel konkreetselt huvitab, siis võib ikka küsida 🙂

Tervisi!

Kiri tuttavale 23.09.08

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s