Kohalikust elust ja külakostist

Tänavaelu

Tere!

Võiksid meile veidi tutvustada kohalikku olu ja elu. Paar küsimust sealsete kommete kohta. Kui tullakse külla, mida siis pererahvale külakostiks tuuakse? Kas vanematele peaks ka midagi kaasa võtma? Äkki on midagi mida te ise või lapsed Eestist sooviksite?

Tere!

Kohaliku elu olu kohta, mis ma oskan öelda. Sellest võiks muidugi raamatu kirjutada ja küllap tuleb siin paljugi teile kultuurišokina heas mõttes. Me ei ela suurlinnas selles mõttes, et inimesed on küllalt traditsiooniliste reeglitega. Kuigi linn ise on suur, u 5 miljonit inimest elab siin Mansouras. See elu siin on väga erinev sellest, mis on kuurortites. Turiste liigub siin vähe ja sellepärast äratavad nad ka tähelepanu. Tegu on islamiriigiga, mis tähendab, et inimesed katavad end, nii mehed kui naised. Nt väga paljastav riietus on nende jaoks šokeeriv. Väljas ma eriti ei käi, olen põhiliselt lastega kodus. Selliseid koduhoove nagu Eestis majadel ei ole, on ainult rõdud. Ja lastega üldiselt nii jalutamas ei käida, nagu Eestis. Liiklus on siin kohati veidi kaootiline. 5 autot sõidavad nt kõrvuti kolmel rajal. Meie elame 4-korruselises majas, mis kuulub mu mehe isale. Siin on selline komme, et igale pojale ehitatakse oma korrus, isa ise elab esimesel. Mohamedil on nimelt 2 nooremat venda. Aga nad on alles noored, ei ole veel abielus. Sellepärast viimane korrus lõpetati alles hiljuti. Siin tavaliselt jäetakse ülemine korrus pooleli, sest kes teab palju korruseid veel on vaja peale ehitada 🙂 Elu on siin eestlasele suhteliselt odav, eriti toiduained nagu puu- ja juurviljad. Keskmine palk on u 1000 naela siin linnas, see on juba hea palk. 1 nael on keskmiselt 2 krooni. Egiptuse naelu pole mõtet Eestis vahetada, parem võtta dollarit või eurot ja siis kuurortis mõnes panga vahetuspunktis kohalikuks rahaks. Ilmad on nii, et praegu on siin juba jahedam. Nimelt elame Vahemerele üpris lähedal, Niiluse deltas. Soovitan teil kindlasti kaasa võtta ka soojemad riided. Õhtud on jahedad ka kuurortites. Loodame, et teie tuleku ajal on soe. Päevad on ikka kuumad. Kui lähete kuurorti, ma ei teagi, kuhu te täpselt lähete, kas Hurghadasse või Sharmi, siis giidid täpselt seletab ka teile kõike kohaliku elu kohta. Inimesed on siin üldiselt väga külalislahked ja sõbralikud.

Proovige võtta kuurortis võimalikult palju päikest ja merd, sest siin sellist võimalust eriti ei ole. Aga ongi hea, et saate mõlemat näha, nii kuuroti kui kohalikku elu. Kui teil on mingeid küsimusi veel, kirjutage julgesti, katsun vastata, muidu tuleb tõesti raamatupikkune kiri.

Külakosti kohta ma ei oskagi öelda, põhimõtteliset tuuakse siin nagu Eestiski kommi ja sokolaadi, kui kusagilt tullakse või külla minnakse. Aga tasuks vaadata, et need ei sisalda alkoholi ega seaprodukte (nt zeatiini, searasva vms). Moslemid nimet on karsklased ja seaiha ei söö. Aga üldiselt ärge selle külakosti pärast muretsege. Meie pere ei ütle kindlasti ära eestikeelsetest lasteraamatutest.

Loodetavasti jõuab see kiri veel enne tulekut teieni.

Islamimaades reisimise kohta võite vaadata veel www.islam.pri.ee

Kiri tuttavatele 3.12.08

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s