Kummalised nähtused

Istume ühel õhtupoolikul lastega teleri ees, kui korraga käib kolksatus. Nagu oleks keegi löönud tugevasti vastu rõduukse metallriivi. Mõtlen esiti, et mis seal ikka, küllap jäi ennist riiv veidi üles ja nüüd vajus lihtsalt kolksatusega alla. Korraga läheb iseenesest lahti külalistoa uks. Lapsed vaatavad üllatunult. „Küllap see oli kõigest tuul,“ rahustan neid.

Järgmisel õhtul kordub sama. Ainult nüüd vajub alla rõdu ukseriiv teises toas ja külalistoa uks, mis sel õhtul kinni, läheb pauguga iseenesest lahti. Omar tormab kohe sinna tuppa ja hüüab: „Baba! Baba!“ (eg. „isa“), aga toas ei ole ju kedagi. See tekitab juba veidike kõhedust.

Paari päeva pärast istume jälle teleri ees, kui korraga kostub köögist klirin, nagu oleks keegi klaasi põrandale kildudeks visanud. Mõtle kööki hiilides juba õudusega, mis elukas see meie majapidamisse on tunginud. Lapsed jäävad minust teleri ette, endil suu ammuli. „Ufo?“ küsib kohe Nadiin. „Ei ole siin mingit ufot!“ vastan talle, kuigi endalgi on seest kõhe. Köögis vaatab mulle kraanikausist vastu kildudeks sinna sisse kukkunud ovaalne anum, mis kraanikausi kõrval oleval kapiserval kuivas. Pool kausist on jäänud kapiservale, pool on kukkunud kraanikaussi. Keset anumat on ümmargune mõra, nagu oleks keegi mingi tugeva asjaga keset anumat virutanud. Seda nähtust minu loogikameel enam õieti seletada ei suuda – ehk oli varem keskele tekkinud õrn mõra või sai anum liiga tugevasti kapiäärele pandud, kuigi see kõik tundub kahtlane.

***i

„Kuule, kas sina väänasid selle kapilingi ära?“ küsin ühel hommikul äsja ärganud Mohamedilt.

„Mis lingi?“ vaatab ta mulle imestunud näoga otsa, nagu mõtleks, kas tegu on veel unenäoga või ongi küsimus küsitud ilmsi.

„No selle riietekapi oma. See on öösel naljakalt kaardu vajunud, nagu oleks keegi selle kallal tugevamat jõudu kasutanud,“ vastan talle.

Mohamed vaatab mulle veelgi üllatavamal ilmel otsa ja lausub: „Ei, mina ei ole küll mingit linki väänanud.“

„Mhmm, võib-olla siis lapsed lõid ukse tugevama jõuga kinni, nii et see vastu linki sõitis ja selle kaardu venitas,“ arutlen endamisi. Ometi jääb see seik mind kummitama.

Meie kodus on tõepoolest toimumas mingid kummalised nähtused.

5 responses

  1. hehe, kummitus 🙂 Nendega pidada viisakalt rääkimine kõige paremini aitama 🙂 Palu ilusasti et ära läheks, äkki mõjub 🙂 🙂

  2. Või hoopis dzinn? Need nähtused ilmnesid pärast seda, kui olin dzinnidest kirjutanud … Aga võib-olla on asi lihtsalt elavas kujutlusvõimes 🙂

  3. Aga miks sa Nadiini käest ei küsi, kui ta sul selline tundlik laps on? Et kes seal on või äkki ta näeb midagi? Lapsed oskavat teispoolsusega kõige paremini läbi saada. Kas keegi hiljuti ära surnud ei ole, et äkki nö külla tulnud ja püüab endast märku anda? Ei usu, et mingi halb energia on, seda oleks lapsed enne tajunud, usun, et keegi püüab lihtsalt märku anda.
    Vahel tuleb ka näiteks uue mööbilga midagi kaasa, kui mööbel kasutatud on. Mingid vanad nö vaimud seal sees, eelmine omanik ehk pahandab sinu hilpude üle seal kapis. 😛
    Jõuga neist lahti ei saa. Hoia süda avali, võibolla saad siis aru, miks keegi teile “külla tulnud” on. Tean, et näiteks jamaikalased puhastavad ümbrust igasugustest hingedest ja vaimudest viiruki abil…

  4. Tead, ma küsisingi eile. Viimasel ajal joonistab ta selliseid Klaabu moodi olevusi kogu aeg ja siis ta ütles, et see on Tiki ja näitas ukse kõrvale. Siis ma ütlesin talle, et ütle Tikile, et ta ära koju läheks, et see on siin on meie kodu. Siis pärast küsisin jälle, et kus Tiki nüüd on, siis ta ütles, et läks ära Saaremaale 🙂 Kedagi surnud ei ole ega ole ka vana mööblit toonud.

  5. Hahahahaa 🙂 Saab nalja kui kunagi Saaremaale satute ja Tiki mürgeldama kukub seal hoopis 🙂 Aga armas nimi te kodukäijal 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s