Ebatavaline, erinev ja erakordne

Kui ma 2010. aasta märtsi algul oma blogile nime hakkasin mõtlema, jäi mulle raamaturiiulist silma Mohamedi eesti keele õpik “E nagu Eesti”. Ja ma tabasin end mõttelt – kui temal on Eesti, siis las minul olla Egiptus. Nii saigi blogi omale just sellise nime “E nagu Egiptus”.

Ja siis täna õhtul netis ringi surfates jõudsin ma äkki artiklile pealkirjaga, arvake, arvake – “E nagu Egiptus”. Ja nähes seda pealkirja kellegi teise artiklil tekitas minus kummalisi tundeid. Justnagu oleks keegi kolm aastat varem mulle silda püstitanud, keegi juhuslikult kirjutamas neid samu ridu, mida sina kolm aastat hiljem kirjutama hakkad. Igal juhul oli seda kirjapilti kummaline näha. Juhuslikult? Võib-olla. Kuigi ma eriti juhustesse ei usu.

Igal juhul artikkel oli iseenesest väga huvitav – rääkides siinsest klassisüsteemist, et kui sa ühte klassi kord sünnid siis välja pääseda sealt on peaaegu võimatu, sest abielud ja tutvused ja kõik muu käib klassi piires ja küllap on see ka üks põhjuseid, miks ma ei tea eriti midagi siinsetest rikkuritest ega puruvaesetest – ma lihtsalt ei puutu nendega kokku. Peaaegu üldse. Ja siis oli seal veel juttu sellest, kuidas toimub Kairo prügimajandus ja kuidas vaesem elanikkond on oskuslikult hõivanud Surnute linna – tühjana seisvad majad (loe: hauad), viska ainult õlgedest katus peale ja too kitsed hoovi. Aga väga hästi oli seal öeldud mõte, kui eriline ja mitmepalgeline on Egiptus, mis justkui avalisüli sind hõikab: “Tule, avasta mind!” Just see mõte, mida minagi viimasel ajal mõlgutanud olen 🙂

Huvitav oli see “E nagu Egiptus”. Lugege teiegi!

Artikli leiab siit: http://expats.ourworldtravels.com/node/198/6

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s