Eesti kokaraamat

Eesti Toidu Kokaraamat

Kas teate seda tunnet, kui isutab millegi järele, aga ise ka ei tea, mis see olla võiks, ja igat ettejuhtuvat toitu mekkides saabub pärast esimest lusikatäit teadmine, et see ei ole ikka see?

Sattusin internetis kokaraamatute kohta guugeldades Eesti Toidu Kokaraamatule, mille kõik soovijad täies mahus Põllumajandusministeeriumi kodulehelt siit alla laadida saavad. Ilusate piltidega eesti toiduretsepte sisaldav raamat, retseptid lisaks veel ka inglise keeles, viis mind korraks siinsest ramadaanimelust eemale. Aega kusagil seal vanaema juures Saaremaal veedetud lapsepõlve. Esialgu ootasin ma sellest raamatust isegi rohkem Nõuka aja roogi, aga silmates lõpus, et allikatena on kasutatud peamiselt eelmise sajandi alguse kokaraamatuid, sai selgeks, miks ma paljudest roogadest varem kuulnudki ei olnud. Aga sellest ei olnud midagi, maitsemeeled hakkasid ühtmoodi tööle kõiki neid koostisaineid lugedes, mida ammuilma enam saanud ei ole. Ilmselt toimib samamoodi kõikide väliseestlaste peal, kui nimetada sõnu kama ja rukkileib ja suitsutatud tuulehaug või angerjas.

Ma suundusin kööki, kus kappi avades vaatas mulle kalapoolisest vastu kõigest üks hädine tuunikalakonserv. Avasin selle ja pärast esimest maitsmist jõudis kohale, et tuulehaugiga ei anna siiski võrrelda. Suundusin tagasi kokaraamatu juurde ja saatsin Mohamedile sõnumi: “Palun, too midagi head…”

Seniks, kuni see “hea” kohale jõuab, peab aga raamatuga tekitatud visuaalsete piltidega leppima. Soovitan kõikidele väliseestlastele!

Advertisements

4 responses

  1. See postitus oligi kõikidele väliseestlastele pühendatud, sest ma lihtsalt ei saanud seda linki jagamata jätta. Huvitav oli see, et olin juba mõnda aega mõelnud Eesti kokaraamatu peale – Eesti sattudes see osta või lasta oma emal kokku panna minu lapsepõlvetoitudest. Ja nagu sellisel puhul ikka, tulevad asjad ise sinu juurde 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s