Kust on pärit banaan?

Banaanimüüja Kolumbias

“Kust küll see banaan pärit on?” jäin ma ühel paastujärgsel õhtupoolikul äia toodud baanane koorides mõtlema, kuni sattusin banaanini, mille kleepsul oli selgelt kirjas “Colombia”. Selge pilt – Kolumbiast. Egiptuses on banaanide hooaeg talvel, mis tähendab, et ülejäänud ajal tuuakse banaane mujalt, nagu Eesti puhul seda kogu aeg tehakse. No mis teha, kui ei kasva, eksole.

Sõin siis seda mesimagusat banaani, mis, olles koore eemaldanud, kohe pruuniks tõmbus, kui ta juba algselt pruun ei olnud, ja jäin mõtlema, kui tihti on meie söögilaual olev kraam üldse meie lähedalt pärit? Inimene on oma maitsete ja ihade ori, kas pole? Ja mõnes mõttes on see ju igati tore, et araablane leiab Eestiski nüüd juba üsna lihtsalt üles seesamipasta tahiina või filotaigna ja eestlane Egiptuses võib küll veidi kallimalt, kui kodumaal, lunastada endale pätsi värsket leiba. Aga milline ressurss ja energia küll sellesse kulub, et seda kraami mööda maailma ühest kohast teise laiali vedada?!

Omar näitas mulle ühel päeval kollast tikukarpi, teate küll, seda pääsukesega, ja ma avastasin, et need tikud on meieni jõudnud ei kusagilt mujalt kui Rootsist. Huvi pärast heitsin pilgu oma toiduaineteriiulile. Üsna tõenäoline, et kui ma lähen kõige tavalisemasse juurviljapoodi, siis kogu kaup on koha peal kasvatatud. Nii ka lihunikult kana või liha ostes. Aga tihti käime ju ka supermarketis, kus ei ole enam midagi kindlat. Näiteks kaerahelbed pärinevad USAst, piimapulber Taanist, broiler Brasiiliast, kuskuss Tuneesiast, õunad Türgist, basmatiriis Indiast ja tikud, nagu ma just tõdesin, Rootsimaalt. Ja ilmselt ma ei eksi, kui ütlen, et küllap võib sellest suurest marketist leida midagi igalt kontinendilt. Tikud tikkudeks, aga kui vajalik on näiteks Alpidest pärit vesi, kui vett on igal pool olemas, või miks on vaja osta Tuneesiast pärit kartulitärklist, kui kohalik on täiesti olemas ja täiesti korralik?

Ja öelge, milleks on mul üldse vaja süüa mingit banaani, mis on pärit kusagilt Kolumbiast, kui on saadaval kohalikud hooajalised värskusest pakatavad mangod ja viigimarjad ja guajaavid ja viinamarjad ja … No aga samas, ma ei ole ka mingi eriline banaanifänn, nii et minu poolest võiksid kõik banaanid vabalt Kolumbiasse jäädagi või vähemalt viidagu neid siis nendesse riikidesse, kus üldse ei kasva. Nii Kolumbia majanduse huvides.

4 responses

  1. Olgu nende eksootiliste viljadega, kuidas on..
    Kui aga Eestisse tuuakse Hollandi kartulit, Hispaania sibulat, Poola õunu ning Hiina küüslauku- vot see on ikka suur jama. Meil kasvavad nad ju kõik ja miks me peame keemiliselt töödeldud kaugelt toodud vilju sööma? Porgand ja paprika, mille poest ostame on ka tihtipeale nafta maitsega ja kummilaadne- kõik toodud sisse tont teab kust. Ometi on ka neid meil eluaeg kasvatatud…
    Äri ja rahahimu on need, mis selle maailmavärgi ikka puhta sassi ajavad.

    • Sealt lugedes ja vaadates peab tõdema, et banaanikobara sünd on täitsa huvitav ja silmale ka kaunis vaadata 🙂

  2. Kuidagi läks, jah, liiga baananiseks jutt 🙂 Tegelikult tahtsin öelda, et kui on võimalik valida koduamaine sama kvaliteediga toode, siis eelistage seda, mis on kasvanud teie lähedal. Üldse, olen täna ja eile õhtul märganud igal pool mingit banaanijuttu 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s