Tasuta kokaraamat ja retseptivihik

Kokaraamat

Kokaraamat “Araabia köögi radadel. Egiptuses ja Marokos” on nüüd ilmunud ja mul on selle üle siiralt hea meel. Täpselt aasta tagasi sai see projekt alguse ja täpselt nii kaua läks selle kõige realiseerimiseks. Et nüüd võiks lõpuks öelda: “Valmis!”

Raamatu valmimise käigus, nagu te ehk juba ka teate, lisandusid algselt plaanitud Egiptuse kokaraamatu retseptidele ka Maroko omad, mis tähendas, et Egiptus pidi Marokole ruumi tegema. Aga kõik need algsest käsikirjast välja jäänud retseptid said juba fotograafist blogija Gaili poolt Eestis läbi katsetatud ja valgusega üles kirjutatud. Nii sündis lisaks poelettidel olevale araabia kokaraamatule ka väike retseptivihik Egiptuse poole pealt välja jäänud retseptidest. Ja selle saavad kõik soovijad endale alla laadida siit:

LISARETSEPTID

Egiptuse köögi lisaretseptid

Retseptivihiku võib endale näiteks välja printida ja erinevaid retsepte katsetada või miks mitte ka juba ilmunud kõvade kaantega araabia kokaraamatu vahele torgata, et seeläbi Egitpuse kööki veelgi täiustada.

Lisaks retseptivihikule soovin ma seekord ühele oma blogi lugejale kinkida ka ilmunud kokaraamatu “Araabia köögi radadel. Egiptuses ja Marokos”. Kui sooviksid seda raamatut endale või kellelegi kingituseks, jäta postituse alla kommentaar Egitpusest, Egiptimaa raamatutest, araabia köögist või millest iganes, mis hingel või mida parajasti just jagada soovid. Kindlasti jäta ka oma tegelik meiliaadress (seda näen ainult mina), et hiljem võitjaga raamatu kättesaamise osas kokku leppida.

Raamatu loosin kõikide kommenteerijate vahel välja esmaspäeval, 27.02.12.

Kes aga loosiõnne ei usu või soovib kohe raamatut käes hoida, siis kokaraamatut saab juba osta näiteks kirjastuse Pegasus kodulehelt, raamatukauplustest Rahva Raamat ja Raamatukoi ja Apollo.

“Naudingu ja tervisega!” nagu ütleksid egiptlased ehk Bil hana wa asshiifa!

15 responses

 1. Mina sooviksin väga osaleda selles loosimises, sest tean, et mu emmele teeks see väga rõõmu, kui saaksin talle nii vahva eksootilise kokaraamatu kinkida 🙂

 2. Nagu Sa ju teadki, on mul endal see raamat olemas ja retseptivihiku kindlasti hangin endale ka. Siiski sooviksin loosimises osaleda, sest minu ema või emb-kumb kahest tütrest oleks selle üle kindlasti väga rõõmsad. (Eriti üks tütar, kelle olen suutnud Egiptuse pisikuga nakatada ja kes ise veel kunagi seda maad külastada ei ole saanud. Aga ehk elu seab end ika nii, et Egiptus ika jääb heatahtlikele külastajatele avatuks, mitte ei lähe tõeks see must stsenaarium, millest kogu meie s.t. eesti meedia pasundab :(. Meil on aega ka oodata, sest pregu sätib tütar end maikuus emaks saama ja selle tõttu on nagunii tema reisidel mõneks ajaks väike vahe sees ).

  Veel pean ütlema, et reisikihk on minus nagunii sees, aga kokaraamatut oodates hakkasin rohkem ka Maroko poole vaatama.
  Minu meiliaadress kaldmaruth@hot.ee

 3. Rõõm. Lehitsesin just eile seda raamatut. Kuna tulin nädala eest Marokost, siis muljed ja maitsed veel nii eredad ja värsked ning minu köögis valmib juba nädalajagu just marokopäraseid roogasid. Eestikeelses veebis ongi paraku Maroko kööki vähe käsitletud, nii et raamat on õigel kohal ja väärt ülevaade. Loomulikult oleksin õnnelik, kui see väljaanne ka minu raamaturiiulit kaunistaks. Riiulile kaunistuseks ta aga kohe kindlasti ei jääks.

 4. Väga soovin!.. kuna endalgi selle riigiga seotud nii mitmedki plaanid, siis loen seda blogi alati suure huviga. Ja retseptiraamat on minu järgmine: must to get thing!

 5. Erinevalt paljudest teistest eestlastest olen Egiptuses käinud ainult ühe korra. aga see maa jäi südamesse. Mulle meeldisid inimesed, kellega kokku puutusin, loodus ja käega tuntav ajalugu. Päris tõelise egiptuse köögiga tutvuda ei saanud. Äkki nüüd on see võimalus? Tore oleks lisada juba olemasolevatele erinevate maade kokaraamatutele ka araabia oma.

 6. Kullakene, minul ei ole loosis osalemise vastu iial midagi ja eriti veel Sinu kirjutatud, egiptide maa ja kokaraamatu vastu. Osalen vahetevahel loosides, aga siiani ei ole Allah mind soosinud. Äkki nüüd!!!! See oleks SUPER. Edu sulle ja ootan su uusi raamatuid.

 7. See raamat sobiks ideaalselt minu rahvusköökide kokaraamatute kogusse. Uued maitsed ja huvitavad road on alati argipäevale vürtsiks (ja heaks meelepetteks kui parasjagu reisida ei saa) 🙂

 8. mina tahan uuesti seda kofta maitset tunda mis egiptuses on! ja seda v6rratut aswanis saadud (ka ismaileias) kalasupi maitset , ma tunnen neid siiani oma suus kui m6tetes olen jàlle egiptuses kuid Pàriselt hing ihkaks tunda seda maitset uuesti!!!!!!!!!!!!! ikka igatsen seda kohakest niii vàga

 9. See oleks tore kingitus, kui loosiga saaks selle raamatu endale. Kindlasti katsetan midagist siit raamatust. Ikkagi neli korda Egiptuses käinud, miskit meeles ja külge jäänud 🙂 tervitustega, Kadri Tartust

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s